Google I/O Extended 2014 / Inspirace na prázdniny aneb dítě s tabletem v ruce #1

Přijďte se podívat na stream konference Google I/O Extended. Současně si budete moci vyzkoušet Oculus Rift a výukové aplikace studia Edutab z Litomyšle.

O akci

Workshop pro učitele MŠ, ZŠ, SŠ, rodiče a vývojáře s názvem Inspirace na prázdniny aneb dítě s tabletem v ruce bude předcházet streamu konference Google I/O 2014. Cílem setkání je propojit všechny zúčastněné nad společným tématem - Využívání technologií Google nejen pro zábavu, ale především pro vzdělávání a osobní rozvoj. Každá cílová skupina má poněkud odlišná východiska, očekávání a nároky na rychle se rozvíjející nabídku aplikací, přičemž orientace v ní je mnohdy velmi složitá. Společný workshop nastolí témata, která jsou spojena s využitím aplikací pro vzdělávání a chápáním jejich specifik jak ze strany vývojářů, tak leckdy skeptických rodičů. Výstupy: Zvýšením vzájemné informovanosti účastníků a navázáním osobních kontaktů dojde k: rozptýlení obav z nových technologií v rukou potomků ze strany rodičů, seznámení pedagogů s možnostmi využití aplikací pro android ve vyučování, zvýšení informovanosti vývojářů o potřebách učitelů a rodičů vzhledem k aplikacím, a to nejen v souvislosti s Memorandem za prosazení opatření vedoucích k modernizaci českého školství v oblasti informační gramotnosti pro žáky. Workshop se uskuteční ve spolupráci s Jednotou školských informatiků a pod záštitou Pardubického kraje.
Program:
prezentace Google for Education - možnosti a výhody, zavádění do škol (Janek Wagner, Jednota školských informatiků, Google EDU Group, prostřednictvím hangout) v 15:00;
Využití tabletů a chytrých telefonů s Androidem ve výuce, přednáška kombinovaná s brainstormingem a praktickými ukázkami (PhDr. Alena Mašláňová, poradce Jednoty školských informatiků pro využívání prostředků ICT ve výuce, praktikující středoškolský pedagog),
v 15:30
prezentace aplikací vzdělávacích her pro děti Edutab (za tým Edutab: Miroslav Lipavský - programátor a Marek Urban - grafik)
v 16:30. v průběhu workshopu možnost vyzkoušení funkcí brýlí pro rozšířenou realitu Oculus Rift
Přestávka 17:15 - 17:30, občerstvení

stream konference Google I/O 2014

Google I/O Extended 2014 / Inspirace na prázdniny aneb dítě s tabletem v ruce

Přijďte se podívat na stream konference Google I/O Extended. Současně si budete moci vyzkoušet Oculus Rift a výukové aplikace studia Edutab z Litomyšle.

25.06.2014 14:30 - 21:00

AdresaOrganizují skupiny